O godzinie 1820 21.12.2017 r. wyjechaliśmy do zdarzenia na autostradzie A-4 w miejscowości Krzywa na 564,3 km na pasie Kraków – Rzeszów.
Słoneczna pogoda nie sprzyjała Mikołajowi ze względu na brak śniegu. W dniu 08.12.2017 zostaliśmy poproszeni przez Św. Mikołaja do pomocy przy dostarczeniu prezentów dla dzieci w Szkole Podstawowej w Boreczku. To oczywiście oficjalna wiadomość dla dzieci.
Dnia 03.12.2017 o godzinie 21:15 zostaliśmy zadysponowani do miejscowego zagrożenia. Gałęzie drzewa pod ciężarem śniegu zagrażały przejezdnym pojazdom.
Podczas uroczystości, która odbyła się 14 listopada br. w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie, Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart wręczyła – nadane postanowieniem Prezydenta RP – Krzyże Zasługi 30 strażakom odznaczenia państwowe szczególnie zasłużonym członkom ochotniczych straży pożarnych województwa podkarpackiego, którzy wyróżnili się działalnością na rzecz ochrony przeciwpożarowej. Wśród odznaczonych był Nasz druh Marek Ferfecki. Gratulujemy!
W godzinach popołudniowych zostaliśmy wezwani przez dyż. PSK w Ropczycach do zdarzenia na autostradzie A-4 w miejscowości Boreczek na 552,5 km A 4 na pasie Kraków – Rzeszów.
Dnia 21 października 2017 roku w Kościele Parafialnym w Borku Wielkim miała miejsce wyjątkowa uroczystość. W związek małżeński wstąpili Nasza druhna z OSP Boreczek Paulina oraz Darek. Wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia życzą strażacy z OSP Boreczek.
Dnia 12.10.2017 o godzinie 17:15 w naszej jednostce zawyła syrena. Zostaliśmy zadysponowani do rozrzuconych elementów na autostradzie A4, na pasie Rzeszów-Kraków.
W tym samym dniu 06.10.2017 roku około godz. 0400 zostaliśmy zadysponowani przez dyż PSP w Ropczycach do usunięcia powalonego drzewa na drodze Sędziszów Małopolski – Boreczek-Ruda w miejscowości Wolica Piaskowa /Las Wolicki/.
W dniu 06.10.2017 roku około godz. 0010 zostaliśmy zadysponowani przez dyż PSP w Ropczycach do pomocy w dostarczeniu energii elektrycznej.
Dnia 23.09.2017 na stadionie miejskim w Ropczycach odbyły sie zawody sportowo-pożarnicze na szczeblu powiatowym. Drużyna dziewczat z naszej jednostki zajęła 2 miejsce, zas druzyna chłopców 14. Jest to dla nas wielki sukces. Gratulujemy innym jednostką.