Dnia 11.06.2018 o godzinie 7:17 zostaliśmy zadysponowani do zdarzenia na autostradzie A4 kierunek Kraków-Rzeszów na 556 km,w wyniku intensywnych opadów deszczu kierowca samochodu osobowego BMW wpadł w poślizg, zjechał na pas zieleni rozgraniczające jezdnie a następnie uderzył w bariery.
Dnia 02.06.2018 o godzinie 15:48 zostaliśmy zadysponowani do kolizji dwóch samochodów osobowych na autostradzie A4, kierunek Rzeszów. Z ustaleń wynika że kierujący pojazdem wpadł w poślizg uderzając w bariery rozdzielające jezdnie po czym siłą odbicia uszkodził drugi pojazd jadący autostradą. Nikomu nic się nie stało. Siły i środki: OSP Boreczek KP PSP Ropczyce ZRM Patrol…
Dowiedz się więcej
31 Maja 2018 – BOŻE CIAŁO – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa
Dnia 26.05.2018r. w godzinach popołudniowych w wyniku burzy, silnych wiatrów oraz opadów deszczu i gradu została zerwana część pokrycia dachu na budynku gospodarczym w miejscowości Boreczek.
Dnia 18.05.2018 o godzinie 10:32 zostaliśmy zadysponowani do zdarzenia na autostradzie A4 kierunek Rzeszów na 557 km, pojazd osobowy wpadł w poślizg uderzając tym samym w bariery, brak osób poszkodowanych. Siły i środki: OSP Boreczek JRG Ropczyce ZRM Ropczyce Policja Służba autostrady
W dniu 16.05.2018 roku o godz. 11.29 została włączona syrena przez dyż. PSK w Ropczycach. Zostaliśmy zadysponowani do zdarzenia na autostradzie w miejscowości Boreczek na 553,5 km na pasie Kraków – Rzeszów.
Po Mszy Świętej w intencji STRAŻAKÓW w kościele Farnym pw. Narodzenia NMP w Sędziszowie Małopolski: komendą „Pododdział Baczność!! Na prawo patrz!” … oraz złożeniem meldunku o gotowości pododdziałów z terenu gminy do uroczystych obchodów Gminnego Dnia Strażaka rozpoczęła się uroczystość w Sędziszowie Małopolskim. Meldunek złożył Dowódca uroczystości druh Rafał Świder Wiceprezes-Naczelnik Naszej jednostki a odbierał Wiceprezes Oddziału Wojewódzkiego Związku…
Dowiedz się więcej
Dnia 5 maja 2018 roku miała miejsce wyjątkowa uroczystość. W związek małżeński wstąpiła Nasza druhna Kamila oraz Marcin. Wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia życzą strażacy z OSP Boreczek.
Dnia 3 Maja 2018 roku o godzinie 900 w Naszym kościele w Boreczku uczestniczyliśmy we Mszy Świętej z okazji obchodów święta „Dnia Strażaka”. W ten dzień dziękowaliśmy Św. Florianowi za opiekę nad wszystkimi strażakami podczas wyjazdów do zdarzeń oraz ich rodzinami w poczuciu satysfakcji z dobrze wypełnionych zadań. W godzinach popołudniowych tradycyjna strażacka majówka.
W dniu 01.05.2018 r. o godz. 2056 zostaliśmy wezwani przez dyżurnego PSK w Ropczycach do pożaru samochodu w miejscowości Borek Wielki obok węzła autostrady „Sędziszów”.