Pożar 24.05.2026 r.

„Bogu na chwałę, ludziom na pożytek”

Pożar 24.05.2026 r.

W dniu (24.05.2026 r.) o godzinie 17:15 zostaliśmy zadysponowani do pożaru lasu w rejonie ulicy Wolickiej. Działania polegały na opanowaniu i ugaszeniu ognia objętościowego oraz dokładnym przelaniu pogorzeliska. W ramach działań nasz drugi zastęp zorganizował mobilny punkt czerpania wody na rzece przy drodze serwisowej, zapewniając ciągłość zasilania dla wozów gaśniczych.

Siły i środki na miejscu zdarzenia:

OSP KSRG Boreczek
OSP Wolica Piaskowa
OSP KSRG Krzywa
OSP Czarna Sędziszowska
OSP Wolica Ługowa w Sędziszowie Młp.
OSP Ropczyce-Śródmieście
Państwowa Straż Pożarna (PSP)
Nadleśnictwo Głogów
Policja