Pożar 24.05.2026 r.
W dniu (24.05.2026 r.) o godzinie 17:15 zostaliśmy zadysponowani do pożaru lasu w rejonie ulicy Wolickiej. Działania polegały na opanowaniu i ugaszeniu ognia objętościowego oraz dokładnym przelaniu pogorzeliska. W ramach działań nasz drugi zastęp zorganizował mobilny punkt czerpania wody na rzece przy drodze serwisowej, zapewniając ciągłość zasilania dla wozów gaśniczych.
Siły i środki na miejscu zdarzenia:
OSP KSRG Boreczek
OSP Wolica Piaskowa
OSP KSRG Krzywa
OSP Czarna Sędziszowska
OSP Wolica Ługowa w Sędziszowie Młp.
OSP Ropczyce-Śródmieście
Państwowa Straż Pożarna (PSP)
Nadleśnictwo Głogów
Policja



